LITURGIÁK A SZÉKESEGYHÁZBAN

Gyóntatás

Hétköznap és vasárnap is: minden szentmise alatt, vagy az atyákkal előre egyeztetett időpontban.

Vesperás

Minden hónapban a 2. és 4. vasárnapokon az esti szentmise előtt litánia helyett népzsolozsmát imádkozunk.

Litániák, rózsafüzér

Első pénteken reggel a fél 8-as és az esti mise után Jézus Szíve Tiszteletére litániát végzünk szentségkitétellel.

Minden hónapban a 3. és 5. vasárnap Lorettói Litániát imádkozunk az esti szentmise előtt fél órával.

Májusban a hét minden napján este 1/2 6-kor Lorettói Litánia a Szűz Anya Tiszteletére.

Októberben minden nap az esti szentmise előtt 3/4 órával rózsafüzért végzünk.

Keresztút

Nagyböjt péntekjein az esti szentmise előtt 1/4 5-től.
Nagypénteken délelőtt 9 órakor.

Szentségimádás

Minden hónap első vasárnapján Palánki Ferenc püspök úr tart főpapi szentmisét délelőtt fél 11-től, a mise végén rövid szentségimádást végzünk. Ugyanezen napokon, az esti szentmise előtt 1 órával szentségimádási órát kezdünk egyházközségünk tagjaiért, családjainkért, magyar hazánk jövőjéért.

Minden hónap 1. csütörtök este a szentmise után.

Minden hónap 3. szerdáján egész napos szentségimádás.

Roráté

Az adventi időszakban hétköznapokon és szombatonként reggel 6 órától.

Latin nyelvű szentmise

Minden hónap 3. csütörtök este az esti szentmisét latin nyelven imádkozzuk.