2017. április 08-án huszonhatodik alkalommal indult útjára Nyíregyházán a Városi Keresztút.

A Főegyházmegyei Papi Szociális Otthon Szent Antal kápolnájában

Dr. Seregély István ny. egri érsek bevezetője után megáldotta a keresztút új keresztjét, és tavaszi záporban elindult a liturgikus menet.

A nyíregyházi papságot és szerzeteseket kísérte még  Szocska A. Ábel a görögkatolikus Nyíregyházi Egyházmegye kormányzója és Bosák Nándor ny. Debrecen-Nyíregyházi püspök.

Palánki Ferenc püspök atya vállára vette a keresztet és így csatlakozott az évente megismétlődő menethez.

A társszékesegyháznál a stációt Bosák Nándor püspök atya végezte.

Ekkorra az égiek eloszlatták a felhőket, így Krisztus mellett tanúságot tevő menetünk a késő délutáni órákban napsütésben elérte a város temetőjének ravatalozóját.

Itt Palánki Ferenc megyés püspök úr a keresztúton záró áldásában részesítette a több száz résztvevőt.

Román Csaba