XI. Egyházmegyei Szavalóverseny a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban

Tizenegyedik alkalommal került megrendezésre az egyházmegyei szavalóverseny december 9-én, szombaton a nyíregyházi Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban és plébánián. A versenyen az egyházmegye huszonöt plébániájáról és a város öt egyházi fenntartású általános iskolájából százhatvan gyermek vett részt. A plébános atyákkal és a hitoktatókkal, valamint felkészítő tanáraikkal és családtagjaikkal összesen körülbelül háromszázan voltak jelen a rendezvényen.

Minden évben nagy öröm találkozni olyan gyermekekkel, akik szívesen tanulnak verseket. Külön öröm, hogy itt olyanok hangzanak el, amelyek költőink keresztény lelkületéről tanúskodnak, ezáltal mélyítve lelkükben az egyház hitét. A barátságos versengést karácsonyi kézműves foglalkozás is kísérte, amelynek célja a szeretetből ajándékozás erősítésének tudatosítása volt.

Ezúton szeretném megköszönni az egyházmegye papjainak és hitoktatóinak munkáját, akik évről évre lelkesen foglalkoznak a rájuk bízott hittanosokkal, felkészítik őket és elhozzák hozzánk. Szeretném megköszönni a zsűri visszatérő tagjainak és annak a mintegy harminc segítőnek – a nyíregyházi plébánia hitoktatóinak és papjainak, valamint a plébánia fiatal és gyermek tagjainak – az egész napos kimerítő munkát, amellyel hozzásegítettek mindenkit, hogy élményekkel gazdagon térjen haza.

Mindenki nevében reméljük, hogy jövőre is találkozni fogunk veletek!

Istentől áldott békés, boldog karácsonyt kívánva:

Tamaskovicsné Tóth Otília
nyíregyházi hitoktató, a szavalóverseny szervezője