Papszentelés, diakónusszentelés Debrecenben

A Debrecen-Nyíregyházi egyházmegyében pap- és diakónusszentelést tartottak június 17-én a debreceni Szent Anna-székesegyházban.

Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök áldozópappá szentelte Papp Tamás diakónust,

és diakónussá szentelte Dobai Barna Ottó akolitust.

Németh Istvánt, egyházmegyénk másik akolitusát október 10-én,

Dr. Stefan Heße hamburgi érsek fogja diakónussá szentelni Rómában, a Szent Ignác-templomban.

Papp Tamás szentelési jelmondata a következő: „mert tudom, kinek hittem” (2 Tim 1,12).

Nagyon értékes azt megtapasztalni és felismerni, hogy nem valami, hanem Valaki, az élő Isten hívott meg és áll az életem középpontjában,

mert tudom, kinek hittem”. Krisztus meghívott, és nem a külsőt nézte, hogy alacsony vagy magas, hanem azt, ami a szemnek láthatatlan, a szívemet”

— vallja az immár újmisés pap.

Palánki Ferenc megyéspüspök a papszentelési szentmisén mondott intelmében először az elmúlt heti

Isten nem a diakónusi és papi szolgálatot akarja tőled, hanem, hogy boldog légy” — hangsúlyozta a főpásztor.

„Azáltal leszel boldog, ha az életedet odaadod mások szolgálatára.”

Forrás:Kovács Ágnes