Egyházmegyei Gyereknap

Május 13-án, szombaton Nagykálló- Harangodon 12. alkalommal került megrendezésre az Egyházmegyei Gyereknap.

Egyházmegyénk sok plébániájáról, településéről az idén is sokan jelentkeztek. Az esős idő miatt néhányan visszamondták részvételüket, de a kísérőkkel, munkatársakkal így is mintegy hatszázan kezdtük a Képmás zenekarral a "Járjuk a tábort" éneklésével a napot. Az eső miatt módosult a tervezett program, elmaradtak a csapatversenyek, helyette a nyíregyházi cserkészek bemutatkozása, majd a szentmise következett. A csűr, meghosszabbítva a hatalmas sátortetővel jó védelmet biztosított a csapadék ellen, mely a szentmise alatt elállt. A festői környezetben a választékos programok a nap további részében feledtették az időjárás okozta izgalmat. A résztvevőknek jó emlékként, a többieknek kedvcsinálónak beszéljenek a képek!

Kardos György