Az egyházi zenét és orgonamuzsikát kedvelő kedves testvéreink számára

folyamatosan szervezünk templomunkban hangversenyeket, zenés áhítatokat

bízva abban, hogy a szent, művészi, egyházi zene az imádság különleges csatornáit nyithatják meg

a mindenható Isten felé.

Szeretettel hívjuk a kedves híveket április 24-én Vasárnap 17 órakor

Äger Éva énekművész és Tokodi Gábor lantművész

"Laudate Dominum" címmel tartandó zenés áhítatra.

(A belépés díjtalan.)

A Con Spirito Egyházzenei Fesztivál keretében 2016-ban a Római Katolikus Egyházzene áll a középpontban.

Ez alkalommal 2016. május 11-én szerdán 19.30 órakor Egyházzenei Hangverseny lesz templomunkban.

Társszékesegyházunkba látogat Spanyolországból a 13. századtól töretlenül működő, világhírnévnek örvendő

MONTSERRATI APÁTSÁG FIÚKÓRUSA.

Jegyek válthatók a Vikár Sándor Zeneiskolában /Kürt u. 5-11./, valamint a koncert előtt a helyszínen!

ESEMÉNYNAPTÁR 2015

SZEPTEMBER

Szeptember 19-én kapcsolódtunk az országosan megrendezett Ars Sacra egyházművészeti fesztiválhoz. Társszékesegyházunkban ezen az estén Plébános atya köszöntője után

zenetörténeti bevezetőt hallgathattak meg a jelenlévők „Szent és profán címmel”, amelyet kórusok egyházzenei hangversenye követett.

Három nyíregyházi kórus volt a vendégünk: a Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium gyermekkara, a Harmónia Kamarakórus és társszékesegyházunk Bárdos Lajos Vegyeskara.

A bizánci- és a gregorián liturgikus énektől a kortárs egyházi zenéig az egyházzene valamennyi stíluskorszakából hallhattunk válogatást a kórusok repertoárjában.

A kórusmuzsika után tartalmas és érdekes templomtörténeti bemutató következett társszékesegyházunk különleges építészeti és képzőművészeti értékeiről.

Másik helyszínen az örökösföldi Isteni irgalmasság temlomban a Képmás zenekar könnyűzenei koncertjét hallgathatták meg az érdeklődők.

Örömünkre szolgál, hogy Nyíregyházán és környékén sok olyan ember él, aki művelője vagy csodálója az egyházművészet valamilyen formájának, hiszen ezen az estén felfokozott ünnepi hangulatban töltöttük meg Társszékesegyházunkat.

Tirpák Ferenc

egyházzenész

AUGUSZTUS

Augusztusban Sárosi Dániel (orgona), Karasszon Dénes (gordonka) hangversenye nyújtott különleges élményt a jelenlévőknek. Műsorukon Krebs, Bach, Franck és Gárdonyi művek szólaltak meg.

JÚNIUS

A Filharmónia Magyarország szervezésében

az Orgonapont nyári orgonafesztivál keretében

társszékesegyházunk adott otthont június 28-án vasárnap

Deák Sára (hegedű) és Tóka Ágoston (orgona) hangversenyének.

A koncerten Bruhns, Bach, és Mozart műveiben gyönyörködhetett a szép számmal megjelent hallgatóság.