2017. 09. 03.                                                                ÉVKÖZI XXII. VASÁRNAP

1.     Ma az esti szentmise előtt 17 órától szentségimádást végzünk egyházközségünkért, az iskolai tanévet megkezdő fiataljainkért. Jöjjünk el minél többen!

2.     Csütörtökön elsőcsütörtök lesz. Az esti szentmisében papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk. A misét követően szentségimádást végzünk.

3.     A tanév kezdetével, a hitoktatás is megkezdődik. A plébánián az ELSŐÁLDOZÁSRA és a BÉRMÁLKOZÁSRA való felkészítésre történő BEIRATKOZÁS, szeptember 8-án, pénteken délután 15 – 18 óra között lehetséges. Az első foglalkozások szeptember 15-én, pénteken kezdődnek. Elsőáldozásra 3. osztályos, bérmálkozásra 7. osztályos kortól lehet jelentkezni. Akik már tavaly jártak előkészítőre, azoknak is ugyanekkor van a beiratkozás, amelyet nekik is meg kell tenniük.

Az elsőáldozásra és a bérmálásra felkészítők Borbányán, Jósavárosban és Örökösföldön is lesznek, melyekre a plébánián is be lehet iratkozni. Mindenkinek lehetősége van abban a templomban részt venni a szentségi felkészítésen, amelybe családjával jár a szentmisékre.

4.     Szeptember 10-én, vasárnap a 9 órakor tartjuk az ünnepélyes tanévnyitó szentmisénket, amelyre szeretettel hívjuk és várjuk a tanulókat, családtagjaikat és a pedagógusokat.

5.     A Nyitott Templomok Napja alkalmából szeptember 16-án, szombaton este 19 órakor Tirpák Ferenc egyházzenész, tanár előadását hallhatják a kedves testvérek "SZENT LÁSZLÓ DICSÉRETE ÉNEKEKBEN" címmel. Az előadás egyben zenés interaktív elmélkedés Szent László erényeiről korabeli énekekkel. Közreműködnek a Vikár Sándor Zeneiskola tanárai. Szeretettel várjuk egyházközségünk tagjait, a lelkiségi mozgalmakat és az imacsoportokat is.

6.     A Teréz Anya Egyesület egy napos zarándoklatot szervez Gyöngyösre a Fájdalmas Szűzanya Búcsúra, a Máriás leányok Országos Találkozójára. A zarándoklat időpontja: 2017. szeptember 24., vasárnap. Indulás reggel 6 órakor a Társszékesegyház melletti parkolóból! Jelentkezni lehet a Karitász Irodában. Információ a bejárati hirdetőn olvasható.