2017. 05. 07.                                                                          Húsvét IV. Vasárnapja

1.               Ma Jópásztor vasárnapján van a papi hivatások világnapja. Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért! Egyházközségünkből 2 kispap folytatja tanulmányait Egerben.

Azon fiatalok, akik papi hivatást éreznek, és a Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének felkészülni a hivatásukra, a Püspöki Hivatalba küldjék be a jelentkezésüket 2017. május 31-ig. Bővebb tájékoztatást a plébánia papjaitól kérhetnek.

2.            A mai vasárnap, Anyák napján, szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat! A Szűz Anya oltalmába helyezzük életüket imáinkkal!

3.               A mai vasárnap délután 4 órakor szülői értekezletet tartunk az idén elsőáldozó gyermekek szüleinek a plébánia dísztermében. Az érintetteket feltétlenül elvárjuk.

17 órától húsvéti stációkat imádkozzuk templomunkban.

4.               Május hónap a Szűz Anya hónapja, ezért májusban az esti szentmisék előtt, fél 6-tól litániával köszöntjük Máriát, Isten Anyát.

5.               Szent László király dicsérete énekekben címmel tart előadást TIRPÁK FERENC egyházzenész tanár a Megyei Könyvtár előadótermében, május 8-án, hétfőn 17 órai kezdettel. Szeretettel várjuk érdeklődő kedves híveinket.

6.             Keresztény Értelmiségiek Szövetsége szervezésében Hová tart a keresztény Európa? 60 éves a Római szerződés címmel tart előadást KOMISZÁR DÉNES teológus hallgató plébániánk dísztermében, május 9-én, kedden 17 órai kezdettel. Minden érdeklődőt szeretettel hívnak.

7.            A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában címmel dokumentum film készült, melyet a Szent Atanáz Görögkatolikus Főiskolán 2017. május 10-én, szerdán 17.30-kor mutatnak be. Információ a plakáton olvasható.

8.               A Felvidék 1947 Egyesület május 13-án, szombaton a Városháza falánál 10 órai kezdettel koszorúzással és emlékünnepséggel tekint vissza az 1845-48 között megyénkbe áttelepített felvidéki családokra és leszármazottaikra. Minden érdeklődőt szeretettel hívnak.

9.               A kertvárosi Fatimai Szűzanya templom búcsúját, a fatimai jelenés centenáriumán, május 13-án, szombaton tartják. Reggel 9 órától egész napos szentségimádás lesz, 16 órától közös szentségimádás, litánia, majd 19 órakor Dr. Seregély István nyugalmazott egri érsek úr mutat be ünnepi szentmisét, melyet gyertyás körmenettel zárnak.

10.            A Szent Imre Katolikus Gimnázium és Általános Iskola művésztanárai hangversenye lesz május 14-én, jövő vasárnap 17 órakor templomunkban.

11.           Pünkösdhétfőn nagy szeretettel várjuk a kedves testvéreket - az immár hagyományos  Egyházközségi Családi Napunkra, amelyet Nagykálló - Harangodon rendezünk meg. A színes és tartalmas programok délelőtt 10 órakor kezdődnek és délután 4 óráig tartanak. Jelentkezni hétfőtől a plébániai irodában és a sekrestyében lehet 300 Ft-os regisztrációs jegy megvásárlásával; mely egyben az ebédjegy és a tombola is. A kiutazáshoz buszokat fogunk indítani.